Rakveres Kungla tänaval asub üks viiekordne korterelamu, mille elanikele on tehtud suur kingitus. Hoone ja selle ümbrus on rekonstrueeritud südame ja silmadega.

Peale korterelamu rekonstrueerimist (üks Kredexi majadest, 2009. aastal korraldatud arhitektuurivõistluse alale kuuluv hoone) otsustati hoone elanike poolt, et seoses parkimisala laiendamisega ja sellest tuleneva linnavalitsuse poolse nõudega istutada uued puud, korrastatakse ka elamu esine haljastus. Selline elanikepoolne algatus on igati positiivne ning sellist suhtumist oma kodu ümbrusesse võiks toetada ka linnavalitsus (nt omapoolne kingitus majarahvale nt sibullillede näol vmt).


Ühistu võttis ühendust haljastaja Marge Grossiga, kellele anti vabad käed. Haljastuslahendus on tavapärasest erinev, kuna lisaks kohustuslikus korras istutatud puudele, on loodud mitmerindeline ning kõigil aastaaegadel huvitav lahendus, kus murupindade osakaal on minimaalne. Haljastus loodi tõstetud peenardele ja kasutust leidsid suured maakivid. Kortermaja esine korrastati sel kevadel ja hoolimata erakordselt kuumast suvest näeb see esimese hooaja lõpuks väga hea välja. Tõsi on, et sellise haljastuslahendusega kaasneb suurem ja spetsiifilisem hooldusvajadus, aga hooldusmaht on kindlasti isegi väiksem pärast paari aastat, kui mullapind on taimedega kaetud. 

Kaunis koduümbrus kasvatab muidu võibolla loodusest järjest kaugenevates inimestes taas huvi taimede vastu. Kindlasti on ka teistes korterelamutes elavad inimesed nüüd rohkem valmis oma kodu ümbrusele panustama kui ees on selline silmapaistev lahendus naabrusest. 

Kui Kauni Kodu konkursil oleks Kauni Tänavaruumi alaklass, siis oleks Kungla tänaval potentsiaali seda saavutada. Kohe-kohe on kõik tänava korterelamud rekonstrueeritud ja mõelda saab ümbrusele!

https://virumaateataja.postimees.ee/6403803/ka-kortermaja-ou-voib-olla-kaunis